Core i9-12900KF
1700
•
Alder Lake-S
•
04.11.2021
•
16 ядер /
24 потоків
•
3.20 GHz
•
125W
🏆 Top #449
🎯 Gaming
Performance
Synthetic Score
41,159
PassMark
40,765
Efficiency
329.27
Core i9-12900KF — це продуктивний чип:family_text від Intel, реліз якого відбувся:year_text. Завдяки використанню 10 nm техпроцесу, виробнику вдалося досягти відмінного балансу продуктивності. Встановлюється чип у сокет відповідних материнських плат. Обчислювальна потужність забезпечується 16 ядрами (з яких 8 P-Cores та 8 E-Cores). Підтримується багатопотоковість до 24 потоків. Базова тактова частота становить 3.2 ГГц. Під час виконання ресурсомістких завдань тактова частота буститься до вражаючих 5.2 ГГц. Оскільки множник тут розблокований, ентузіасти зможуть витиснути з процесора додаткові мегагерци. Для швидкого обміну даними передбачено 30 МБ кеш-пам'яті третього рівня (L3). Номінальне енергоспоживання (TDP) складає 125 Вт, тому варто подбати про відповідне охолодження. При знятті лімітів потужності або в піковому бусті (PL2) апетит чипа збільшується до 241 Вт. Щодо ігрової продуктивності, Core i9-12900KF є чудовим рішенням для геймерських збірок. Високі робочі частоти та солідний об'єм кеш-пам'яті забезпечують стабільний і високий FPS у сучасних AAA-проєктах.
Загальна інформація
| Дата випуску | 04.11.2021 |
| Статус виробництва | Active |
| Сегмент ринку | Настільні ПК |
| Сімейство | Performance |
| Серія | Core i9 |
| Кодове ім’я | Alder Lake-S |
| Маркування (OPN/S-Spec) | SRL4J |
Архітектура
| Сокет | 1700 |
| Мікроархітектура | Golden Cove |
| Техпроцес (CPU Node) | 10 nm |
| Завод-виробник (Foundry) | Intel |
| Площа кристала (Die Size) | 215.00 mm² |
| Тип корпусу (Package) | LGA |
| Макс. температура (TjMax) | 100 °C |
Ядра та Потоки
| Кількість ядер | 16 |
| Кількість потоків | 24 |
| Продуктивні ядра (P-Cores) | 8 |
| Енергоефективні ядра (E-Cores) | 8 |
| Гібридна архітектура | Так (big.LITTLE) |
Тактові частоти
| Базова частота | 3.2 GHz |
| Максимальна частота (Turbo) | 5.2 GHz |
| Базова частота E-Core | 1.8 GHz |
| Turbo частота E-Core | 3.8 GHz |
| Множник | 32.00 |
| Частота шини (BCLK) | 100 MHz |
| Вільний множник (Розгін) | Так |
Підтримка пам’яті
| Тип пам’яті | 0 |
| Кількість каналів | 2 |
| Пропускна здатність | 76.80 GB/s |
| Підтримка ECC | Немає |
Кеш-пам’ять
| Кеш L1 | 640 KB |
| Кеш L2 | 10 MB |
| Кеш L3 | 30 MB |
| Кеш L2 (E-Cores) | 4 MB |
Периферія та графіка
| Версія PCIe | PCIe 4.0 x16 |
| Додаткові лінії PCIe | PCIe 4.0 x4 |
Живлення
| Базове споживання (TDP/PL1) | 125 W |
| Макс. споживання (Turbo/PL2) | 241 W |
Продуктивність
| Продуктивність (Multi-Core) | 40 765 |
| Ігровий потенціал (Single-Core) | 4 135 |
| Ефективність (Perf/Watt) | 329.27 pt/W |
Як цей процесор показує себе в іграх
Всі тести
Тестів поки немає.
Коментарі
0Щоб залишити коментар, будь ласка, увійдіть у свій акаунт.
Увійти або зареєструватисьПоки що немає коментарів. Будьте першим!
Ви впевнені, що хочете видалити цей коментар? Цю дію неможливо скасувати.