Core i7-13700
1700
•
Raptor Lake-S
•
04.01.2023
•
16 ядер /
24 потоків
•
2.10 GHz
•
65W
🏆 Top #501
🎯 Gaming
Performance
Synthetic Score
35,048
PassMark
36,165
Efficiency
539.20
Компанія Intel випустила процесор Core i7-13700:year_text, розширивши свою популярну серію:family_text. В основі процесора лежить передова 10 nm літографія, а сам він сумісний із роз'ємом відповідних материнських плат. Процесор має передову гібридну архітектуру, пропонуючи 16 ядер (8 продуктивних та 8 енергоефективних) і здатний обробляти до 24 потоків одночасно. Стартові робочі частоти починаються від позначки 2.1 ГГц. При серйозних навантаженнях частота може автоматично підвищуватися до 5.2 ГГц. Для швидкого обміну даними передбачено 30 МБ кеш-пам'яті третього рівня (L3). Виробник вказує тепловиділення на позначці 65 Вт у стандартному режимі роботи. Варто враховувати, що під стрес-тестами максимальне енергоспоживання здатне досягати 219 Вт. Щодо ігрової продуктивності, Core i7-13700 є чудовим рішенням для геймерських збірок. Високі робочі частоти та солідний об'єм кеш-пам'яті забезпечують стабільний і високий FPS у сучасних AAA-проєктах.
Загальна інформація
| Дата випуску | 04.01.2023 |
| Статус виробництва | Active |
| Сегмент ринку | Настільні ПК |
| Сімейство | Performance |
| Серія | Core i7 |
| Кодове ім’я | Raptor Lake-S |
| Маркування (OPN/S-Spec) | SRMBA |
Архітектура
| Сокет | 1700 |
| Мікроархітектура | Raptor Cove |
| Техпроцес (CPU Node) | 10 nm |
| Завод-виробник (Foundry) | Intel |
| Площа кристала (Die Size) | 257.00 mm² |
| Тип корпусу (Package) | LGA |
| Макс. температура (TjMax) | 100 °C |
Ядра та Потоки
| Кількість ядер | 16 |
| Кількість потоків | 24 |
| Продуктивні ядра (P-Cores) | 8 |
| Енергоефективні ядра (E-Cores) | 8 |
| Гібридна архітектура | Так (big.LITTLE) |
Тактові частоти
| Базова частота | 2.1 GHz |
| Максимальна частота (Turbo) | 5.2 GHz |
| Базова частота E-Core | 1.5 GHz |
| Turbo частота E-Core | 4.1 GHz |
| Множник | 21.00 |
| Частота шини (BCLK) | 100 MHz |
| Вільний множник (Розгін) | Немає |
Підтримка пам’яті
| Тип пам’яті | 0 |
| Кількість каналів | 2 |
| Підтримка ECC | Так |
Кеш-пам’ять
| Кеш L1 | 640 KB |
| Кеш L2 | 16 MB |
| Кеш L3 | 30 MB |
| Кеш L2 (E-Cores) | 8 MB |
Периферія та графіка
| Вбудована графіка | UHD Graphics 770 |
| Версія PCIe | PCIe 5.0 x16 |
| Додаткові лінії PCIe | PCIe 4.0 x4 |
| Кулер у комплекті | Laminar RM1 |
Живлення
| Базове споживання (TDP/PL1) | 65 W |
| Макс. споживання (Turbo/PL2) | 219 W |
Продуктивність
| Продуктивність (Multi-Core) | 36 165 |
| Ігровий потенціал (Single-Core) | 4 097 |
| Ефективність (Perf/Watt) | 539.20 pt/W |
Як цей процесор показує себе в іграх
Всі тести
Тестів поки немає.
Коментарі
0Щоб залишити коментар, будь ласка, увійдіть у свій акаунт.
Увійти або зареєструватисьПоки що немає коментарів. Будьте першим!
Ви впевнені, що хочете видалити цей коментар? Цю дію неможливо скасувати.