Ryzen 5 8640U
FP8
•
Hawk Point
•
06.12.2023
•
6 ядер /
12 потоків
•
3.50 GHz
•
28W
🏆 Top #564
🧠 16 TOPS
🎯 Gaming
Performance
Synthetic Score
30,668
PassMark
19,995
Efficiency
1,095.29
Ryzen 5 8640U — це продуктивний чип:family_text від AMD, реліз якого відбувся:year_text. Апаратна основа кристала базується на 4 nm нормах виробництва, що забезпечує високу щільність транзисторів. Підтримується роз'єм відповідних материнських плат. CPU отримав 6 фізичних ядер. Завдяки технології багатопотоковості, він обробляє до 12 потоків даних. За замовчуванням ядра функціонують на частоті 3.5 ГГц. Під час виконання ресурсомістких завдань тактова частота буститься до вражаючих 4.9 ГГц. Для швидкого обміну даними передбачено 16 МБ кеш-пам'яті третього рівня (L3). Рівень TDP для цієї моделі встановлено в межах 28 Вт. Це безкомпромісний варіант для ігор. Чип демонструє видатні результати в кіберспортивних дисциплінах та важких іграх з відкритим світом, мінімізуючи просадки частоти кадрів (1% Low).
Загальна інформація
| Дата випуску | 06.12.2023 |
| Статус виробництва | Active |
| Сегмент ринку | Мобільні / Ноутбуки |
| Сімейство | Zen |
| Серія | Ryzen 5 |
| Кодове ім’я | Hawk Point |
| Маркування (OPN/S-Spec) | 100-000001324 (FP7r2) 100-000001376 (FP7) 100-000001313 (FP8) |
Архітектура
| Сокет | FP8 |
| Мікроархітектура | Zen 4 |
| Техпроцес (CPU Node) | 4 nm |
| Завод-виробник (Foundry) | TSMC |
| Кількість транзисторів | 25.00 млн |
| Площа кристала (Die Size) | 178.00 mm² |
| Тип корпусу (Package) | BGA |
| Припаяний до плати (BGA) | Так |
| Макс. температура (TjMax) | 100 °C |
Ядра та Потоки
| Кількість ядер | 6 |
| Кількість потоків | 12 |
Тактові частоти
| Базова частота | 3.5 GHz |
| Максимальна частота (Turbo) | 4.9 GHz |
| Множник | 35.00 |
| Частота шини (BCLK) | 100 MHz |
| Вільний множник (Розгін) | Немає |
Підтримка пам’яті
| Тип пам’яті | 0 |
| Кількість каналів | 2 |
| Пропускна здатність | 89.60 GB/s |
| Підтримка ECC | Немає |
Кеш-пам’ять
| Кеш L1 | 384 KB |
| Кеш L2 | 6 MB |
| Кеш L3 | 16 MB |
Периферія та графіка
| Вбудована графіка | Radeon 760M |
| Версія PCIe | PCIe 4.0 x20 |
| Штучний інтелект (NPU) | Так (16 TOPS) |
Живлення
| Базове споживання (TDP/PL1) | 28 W |
| Налаштовуваний TDP (cTDP) | 15 W - 30 W |
Продуктивність
| Продуктивність (Multi-Core) | 19 995 |
| Ігровий потенціал (Single-Core) | 3 467 |
| Ефективність (Perf/Watt) | 1095.29 pt/W |
Як цей процесор показує себе в іграх
Всі тести
Тестів поки немає.
Коментарі
0Щоб залишити коментар, будь ласка, увійдіть у свій акаунт.
Увійти або зареєструватисьПоки що немає коментарів. Будьте першим!
Ви впевнені, що хочете видалити цей коментар? Цю дію неможливо скасувати.